رهبری و جادوی هدف گذاری

رهبری و جادوی هدف گذاری

آیا شما برای آنکه یک رهبر بزرگ باشید آماده هستید؟ا

 شما برای آنکه یک رهبر بزرگ باشید

رهبری قوی چیزی است که کسب و کار بزرگ را از کسب و کارهای متوسط جدا می کند. این می تواند به معنی تفاوت بین یک کارآفرین برای ایجاد و رشد یک نام تجاری باشد، به جای آن که فقط به فکر صرفه جویی و حفظ شرایط موجود باشد.

من می خواهم تجربه های خودم را که در طول 20 سال گذشته در خصوص مدیریت و رهبری در اختیار افراد زیادی گذاشته ام را منتشر کنم

حالا نوبت شماست:

امیدوارم با راهنمایی هایی در حوزه رهبری، نقل قول ها و مقالاتی که در این صفحه برای شما قرار می دهم بتوانم به شما کمک کنم تا از قدم گذاشتن در این شاخه، لذت ببرید.

پیشنهاد می کنم که در وبسایت و اینستاگرام من مشترک شوید تا همیشه علاوه بر آنکه آخرین پست های من در دسترس شما باشد آنها را به صورت رایگان هم در ایمیل خود دریافت کنید

قدرت خارق العاده ذهن خلاق

 تمام متخصصان موفقیت در جهان در یک دیدگاه مشترک هستند که: آنچه را که در آینده می خواهید برایتان محقق شود، ابتدا باید در ذهن خود پرورش دهید. به زبان دیگر: زندگی بیرونی شما نتیجه صد در صد افکار و تصورات شما از خودتان می باشد. پس توصیه می کنم پیش از تعیین و انتخاب اهدافتان، به روشهای توانمند سازی ذهنی مسلط شوید تا بتوانید در کمترین زمان به بیشترین بازدهی برسید. در زیر به چند تمرین ذهنی که باعث پرورش آن می گردد اشاره می کنیم:

پاکسازی ذهناز آنجاییکه بیش از 90 درصد افکار انسان بر پایه تفکرات منفی می باشد در اولین و مهمترین قدم در جهت موفقیت می بایست بیاموزیم که چطور ذهن خود را از این نوع افکار پاکسازی کنیم. چراکه اگر در ذهن هر فردی افکار منفی مسلط باشند بدون شک به شما قول میدهم موفقیتی نیز برای او حاصل نخواهد شد.

فعال کردن قدرت درونهمه انسانها درون خود نیروی خارق العاده ای دارند که آنها را قادر می سازد کارهای بزرگی انجام دهند. شما برای رسیدن به موفقیت های بزرگ، تنها یک راه دارید و آنهم فعال کردن قدرت درونی تان است.

به هدفهایتان فکر کنیدیکی از مهمترین ویژگی های افراد موفق در جهان اینست که آنها به شدت هدفگرا هستند. افراد موفق بیشتر اوقات در مورد هدف هایشان و اینکه چگونه به آنها برسند، فکر می کنند، بر عکس افراد ناموفق بیشتر اوقات به مشکلاتشان فکر می کنند و وقتشان را صرف گله و شکایت کرده و هر روز بهانه تراشی می کنند.

جادوی هدفگذاری:

آیا شما به دنبال رسیدن به هدفی هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟؟ آیا هدفهایی دارید ولی هیچگاه به آنها نزدیک نشده اید؟؟ برای اینکه بتوانید به هر هدفی دست پیدا کنید باید به اصول و فرمول های هدفگذاری مسلط باشید. وقتی بدانید که فرمول های استفاده شده توسط افراد موفق دنیا چه بوده، شک ندارم رسیدن به میزان مشخصی از موفقیت باز هم عطش شما را رفع نخواهد کرد. در فرمول هدفیابی شما به طور کلی هفت گام را باید بدانید و رعایت کنید:

گام اولبه طور واضح مشخص کنید در هر بخش زندگی چه اهدافی دارید؟
گام دوم:تمام اهداف خود را بنویسید به طوریکه قابل اندازه گیری باشد.
گام سومبرای رسیدن به هر هدفی زمان تعیین کنید به طوریکه شروع و پایان آن مشخص باشد.
گام چهارملیستی از اقداماتی که لازم است انجام دهید تا به هدف برسید را بنویسید.
گام پنجم:لیست خود را بر اساس زمان انجام و اهمیت اولویت بندی کنید.
گام ششمبرای دستیابی به اهدافتان به سرعت و از همین امروز کار را شروع کنید
گام هفتمهر دو ماه یکبار میزان دستیابی به اهداف خود را پایش و ارزیابی کنید.

ابزارهای هدفگذاری و موفقیت:

درست است که برای رسیدن به موفقیت باید هدفگذاری کنیم ولی برای رسیدن به هر هدفی نیازمند ابزارهایی هستیم. همانطور که یک کوهنورد برای بالا رفتن از یک کوه مرتفع به ابزارها و وسایل خاصی نیاز دارد شما هم برای طی کردن مسیر موفقیت و دستیابی به اهدافتان ابزارهایی باید داشته باشید.

یادگیری مستمر داشته باشیدیادتان باشد که زندگی شما وقتی بهتر می شود که خودتان بهتر شوید. افراد موفق دنیا به رشد فکری خود و آینده شان بسیار متعهد می باشند. آنها در مسیر اهدافشان، مشتاق آموختن ایده ها، تکنیکها، روشها و راهبردهای جدید هستند. این جمله ارزشمند را بخاطر بسپارید: ” اگر در حال بهتر شدن نیستید، پس در حال بدتر شدن هستید.”
یک ایده خوب پیدا کنیدوقتی می گویم یک ایده خوب، فکر نکنید باید آن ایده بزرگ باشد. مهم نیست که ایده شما بزرگ باشد و یا کوچک، بلکه مهم آنست که برای عملی کردن آن ایده، اقدام کنید. من همیشه می گویم که؛ یک ایده ی بدی که عملی شده از صدها ایده ی خوبی که در ذهن شما مانده، بهتر است.
عالی باشیدبرای رسیدن به موفقیت پیشنهاد میکنم عادت های عالی بودن را در خود پرورش دهید. عادتهایی مثل: وقت شناسی، مدیریت زمان، نظم، آداب معاشرت اینها عاداتی هستند که به شما کمک می کنند تا سریعتر پیشرفت کنید. از همین حالا تمرین کنید در بخشهای مختلف زندگیتان عادتهای عالی بودن را پرورش دهید.
انواع هدف چیست؟

شما برای اینکه بتوانید به هدفهای خود برسید باید آنها را درست دسته بندی کنید. در این صورت می توانید به تمام بخشهای زندگی خود هدفی اختصاص دهید. وقتی می گویم هدف، اصلا منظورمان هدفهای مادی نیست . متاسفانه افراد جامعه ما به اشتباه تصور می کنند هدفها فقط باید مادی باشند و این باعث می گردد بعد از گذشت چند سال آنها پول داشته باشند ولی از زندگی خود لذتی نمی برند.

به طور کلی دو دسته هدف به شما معرفی می کنیم:

اهداف کمیاهداف کمی مربوط به آن دسته از هدفها می باشد که قابل لمس هستند مانند: خانه، اتومبیل، شغل مناسب، پول، ویلای شمال و چیزهایی از این دسته. عمده هدفگذاری های افراد به اشتباه در این بخش خلاصه می شود در حالیکه دسته دوم اهداف اغلب فراموش می گردند.
اهداف کیفیاهداف کیفی در واقع مربوط به بخش های درونی افراد می باشد که من می گویم بدون شک برای لذت بردن از اهداف کمی، باید به اهداف کیفی توجه بیشتری گردد. اهداف کیفی در اصل غیرقابل لمس می باشند و اهدافی نظیر؛ کیفیت زندگی، صرف وقت با خانواده و دوستان، گذراندن تعطیلات، تناسب اندام، قدم زدن، پرداختن به معنویات و چیزهایی از این دسته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *